close
Jastrzębia Góra kusi miłośników szkockiej

Jastrzębia Góra kusi miłośników szkockiej

0udostępnień

26 i 27 sierpnia w Domu Whisky
w Jastrzębiej Górze odbyła się trzecia edycja Festiwalu Whisky. największy tego typu festiwal w Polsce działa
na prostych zasadach. Za cenę 100 zł za bilet jednodniowy lub 150 zł
za dwudniowy, każdy miłośnik whisky obcuje z festiwalowymi trunkami.

Kupując bilet dostajemy książeczkę festiwalo- wą z opisem prezentowanych podczas danej edycji whisky, torebeczkę oraz kieliszek degu-

stacyjny. Wyposażeni w taki zestaw możemy rozpocząć wycieczkę po stoiskach wystaw- ców, rozkoszując się wszelkimi dostępnymi napitkami. Mamy do wyboru ponad setkę festiwalowych whisky i ponad 500 tych, któ- re można kupić za festiwalowe kupony (5 zł/ kupon). Dodatkowo, zawsze możemy wejść do Domu Whisky i tam naszym oczom ukaże się 1800 butelek najlepszych trunków świata.

Dla miłośnika whisky – raj, raj na Ziemi.

Oprócz stanowisk wystawców, na tere- nie festiwalu zawsze stoi scena, a na niej praktycznie przez cały dzień występują ze- społy muzyczne, stand up-erzy, obywają się konkursy. Również na niektórych stoiskach

spotkać można artystów. W tym roku miłą niespodzianką był zespół Blues Junkers, ze wspaniałą wokalistką Natalią, której głos rozbrzmiewał na parceli Jim Beama. Główny koncert festiwalu – zespołu Golden Life kończył dzień pierwszy. Sam festiwal zaś, muzycznie, otworzył Witold Konopka – dudziarz, który prowadził także warsztaty gry na tym wspaniałym instrumencie.

Bardzo ważnym punktem każdego Festiwalu Whisky są panele dyskusyjne oraz Master Class, czyli warsztaty połączone z degustację szczególnych edycji i roczni- ków whisky. Można pokusić się o stwierdze- nie, że na festiwalu Master Class prowadzą prawdziwe gwiazdy świata whisky. Globalni ambasadorzy brandów, pisarze, master de- stilerzy. Lista Master Class podczas III spo- tkania w Jastrzębiej Górze była długa, a zna- mienitych nazwisk jeszcze dłuższa. Jest to prawdopodobnie jedyny czas, kiedy spotkać można: Charlesa Mclean’a – światowy auto- rytet w dziedzinie szkockiej whisky, pisarza, konsultanta przemysłu gorzelniczego czy sir Colina Hampden-White’a, redaktora pro- wadzącego „Whisky Magazyn” i „Whisky Quarterly”, odznaczonego tytułem „Keeper of the Quaich”. Równie miło było spotkać charyzmatycznego Struana Granta Ralph’a, Global Ambasadora Glenfiddich.

Główny koncert na festiwalowej scenie Golden life był zwieńczeniem pierw- szego dnia festiwalu.

Wszystkie te wymienione atrakcje spra- wiają, że festiwal to prawdziwa, profesjo- nalna impreza branżowa, w jakże nieskrę- powanej formule. Spotykają się na niej profesjonaliści z branży spirytusowej, ga- stronomicznej, handlu oraz turyści.

Przyjazd na Festiwal Whisky to dobry pomysł na zakończenie sezonu waka- cyjnego. Może mieć zarówno charakter męskiej wyprawy, ale także rodzinnego wypadu. Ponieważ to ostatni weekend wakacji, to w zasadzie nie ma też więk- szych problemów z noclegami, a sama Jastrzębi Góra nie jest przepełniona tury- stycznym zgiełkiem. Miło spędza się czas

na porannym spacerze, nie potykając się o parawany.

Jedno jest pewne. Będę tam za rok i za rok, i za dwa także, bo każdy festiwal to ma- giczny czas dla przyjaciół i whisky. Dlatego namawiam serdecznie do spróbowania at- mosfery festiwalowej, jak i lampki dobrej szkockiej. Do zobaczenia 25 i 26 sierpnia 2017 roku. Na www.festiwalwhisky.pl znaj- dziecie wszystkie niezbędne informacje.

Pozdrawiam

Damian Tomalik Rockabilly Steakhouse & Whisky Bar

Grr…a muzyka. Płyty recenzuje Irek „Grr” Grzybowski

Wrocław – the eating place. Streetfood

Dodaj komentarz