close
Letnie drinki – najlepszy sposób na orzeźwienie

Letnie drinki – najlepszy sposób na orzeźwienie

0udostępnień

Czym zaskoczyć przyjaciół podczas letniego garden party? Jak w prosty sposób ubarwić piknikowe menu? Skorzystaj z naszych pomysłów na lekkie, owocowe drinki i poczuj, jak smakuje beztroskie orzeźwienie.

Wakacje to idealny czas na nieśpieszne spotkania w gronie przyjaciół. Spontaniczna impreza w plenerze, zorganizowana ze znajomymi, nie wymaga skomplikowanych przygotowań, a pozwoli cieszyć się wakacyjną beztroską i wspólnie spędzonym czasem.

Orzeźwienie bez granic

Garden party czy piknik w mieście to świetna rozrywka sama w sobie, jednak czas dodatkowo umilą imprezowe niespodzianki. Prostym patentem są orzeźwiające koktajle – podane w kolorowych szklankach i ozdobione owocami z pewnością ucieszą Twoich przyjaciół.

Świetną bazą do ich wykonania jest Warka Radler – uznawana za najbardziej orzeźwiające piwo i nieodłączny element piknikowego menu. Jeśli chcesz przygotować drinki bezalkoholowe, sięgnij po Warkę Radler 0,0 %. To połączenie jasnego, bezalkoholowego piwa Warka i cytrynowej lemoniady. W lekkich koktajlach doskonale sprawdzi się również tegoroczna nowość: Malina z Cytryną – pierwszy radler o takim smaku w Polsce. Ten lekki 2 % miks idealnie łączy w sobie piwną goryczkę ze słodyczą malin i orzeźwiającymi cytrusowymi nutami. Radlery od Warki nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników, a dzięki użyciu koncentratów z soków owocowych, zachowują naturalną mętność.

Najlepsze drinki

Sprawdźcie nasze pomysły na piknikowe drinki. Wszystkie mają proste receptury i oparte są na łatwo dostępnych produktach – bez trudu przyrządzicie je nawet w plenerowych warunkach. Na dobry początek lub zwieńczenie pikniku przygotujcie jedną z poniższych propozycji:

Składniki: 

Warka Radler 0,0 %

50 ml świeżego soku z pomarańczy

5 ml grenadiny (może być również malinowa Paola)

świeże maliny i cytryny

kostki lodu

Przygotowanie: Sok z pomarańczy i grenadinę wlać do szklanki. Dodać wyciśnięte cząstki cytryny i dużo lodu. Zalać Warką Radler 0,0 %. Dodać całe maliny na górę, podawać z długą słomką.

Składniki:

Warka Radler 0,0 %

ziarenka świeżego granatu

5 ml grenadiny (może być również malinowa Paola)

kostki lodu

Przygotowanie: Pestki granatu lekko wycisnąć, dodać lód. Dolać Warkę Radler 0,0 % i zamieszać. Delikatnie dolać grenadinę na górę drinka dla efektu wizualnego. Dodać słomkę.

Składniki:

Warka Radler 0,0 %

50 ml wina musującego (może być Prosecco)

35 ml soku z pomarańczy

kilka truskawek

Przygotowanie: Sok z pomarańczy wlać do kieliszka, dolać wino musujące. Delikatnie dolać Warkę Radler 0,0 %, wymieszać. Można dodać kawałki truskawek. Podawać w kieliszku do szampana.

Składniki:

Warka Radler 2 % Malina z Cytryną

50 ml Likieru truskawkowego (lub świeże truskawki)

50 ml Martini Rosado

10 ml soku z cytryny

Przygotowanie: Nalać Warkę Radler 2 % Malina z Cytryną do poziomu ¾ szklanki do piwa wypełnionej lodem. Pozostałe składniki shake’ować i dolać do szklanki. Delikatnie zamieszać, dodać świeże owoce według uznania.

Składniki: 

Warka Radler 2 % Malina z Cytryną 2 %

50 ml Likieru arbuzowego (lub świeży arbuz)

25 ml Cointreau/likier pomarańczowy

15 ml soku z cytryny

50 ml soku grapefruitowego

Przygotowanie: Likiery i soki shake’ować i przecedzić do szklanki wypełnionej lodem. Dolać do pełna Warkę Radler 2 % Malina z Cytryną, delikatnie przemieszać, dodać słomkę.

Epicure 4 – dużo czytania na wakacje